ניתוח כריתת חצוצרות (Salpingectomy)

ניתוח לכריתת חצוצרה או חצוצרות הוא ניתוח שכיח ופשוט יחסית ומבוצע בנשים רבות יחסית. מידע ראשוני זה מוגש לך על מנת לתת מענה לשאלות ותשובות שאיגדנו עבורך ועבור מטופלות רבות העומדות לפני ואחרי ניתוח כריתת חצוצרות:

 

מהו ניתוח כריתת חצוצרות? באילו תסמינים הוא מטפל? איך הוא מתבצע? למי הוא מתאים? מהן הגישות הניתוחיות המקובלות ומהן טכנולוגיות הניתוח החדישות לכריתת חצוצרות? האם ישנן טכנולוגיות מחליפות ניתוח? מיהם המומחים המובילים המבצעים את הניתוחים?
ואם נדרשת לניתוח כזה – מהן הזכויות שלך מול ביטוחי הבריאות העומדים לרשותך?
על כל אלה במאמר שלפניך.

 

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083 


 

באילו מקרים יש לבצע ניתוח לכריתת החצוצרות ולמי הוא מיועד ?ניתוח כריתת חצוצרות - למי זה מיועד? | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

להלן מספר מצבים שבהם יש לשקול ניתוח לכריתת חצוצרות:
• כריתת חצוצרות מבוצעת בנשים הסובלות מאי פריון עקב הפרעה מכאנית על רקע חסימה של החלק החיצוני של החצוצרה וכתוצאה מכך מצטברים נוזלים בתוכה (הידרוסלפינקס). מצב זה פוגע לא רק ביכולת להרות באופן טבעי אלא כאשר מצטבר נוזל בחצוצרה הוא מפריע גם ליכולת להרות בעזרת טיפולי פריון. אי לכך, לעיתים תכופות במצבים אלו יהיה צורך בכריתת החצוצרה או החצוצרות הפגומות בכדי לשפר את סיכויי טיפולי הפריון.
• טיפול בהריון חוץ רחמי חצוצרתי כאשר הנזק שנגרם לחצוצרה על ידי ההיריון הוא גדול ואינו מאפשר השארתה.
• במקרים של זיהומי אגן חוזרים (PID) משמשות החצוצרות ברוב המקרים כמקור לזיהום ולכן במקרים אלו קיימת הוראה להסרתן
• כריתה מניעתית – בקרב נשים צעירות אשר נמצאו בסיכון גבוה לחלות בסרטן שחלות עקב נטייה גנטית מוכחת (BRCA) או היסטוריה משפחתית של המחלה. ההמלצה הרפואית המקובלת כיום למניעת סרטן שחלות ושד ממקור גנטי או משפחתי היא הסרה של השחלות והחצוצרות ביחד, אולם כאמור בנשים צעירות יחסית המעוניינות לשמור עדיין על התפקוד ההורמונלי של השחלות ניתן לשקול בשלב ראשון הסרה מונעת רק של החצוצרות ובגיל מתקדם יותר גם את השחלות.

 

אנג׳לינה ג׳ולי-

השחקנית אנג'לינה ג'ולי הודיעה במרץ 2015, באמצעות מאמר בניו-יורק-טיימס' שביצעה ניתוח כריתת חצוצרות-שחלות.
אנג'לינה ג'ולי עברה ניתוח כריתת שחלות מניעתי.

החלמה ואשפוז-

ניתוח להסרת החצוצרות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

• ניתוח לפרוסקופיה לכריתת חצוצרה הינו לרוב ניתוח קצר וכרוך בזמן החלמה קצר יחסית, תופעות לוואי וסיבוכים המתרחשים לעיתים רחוקות בלבד תוך פגיעה מינימאלית באברים סמוכים ובתפקוד התקין של הגוף. חשוב לדעת כי לכריתת החצוצרות אין השפעה על התפקוד ההורמונאלי והפריוני של השחלה.
חשוב לבחור מנתח מנוסה על מנת להשיג תוצאות מיטביות בהליך. רוב הנשים תשתחררנה לביתן באותו יום של הניתוח או לכל היותר למחרת ותוכלנה לחזור לשגרה מלאה לאחר מס' ימים עד שבועיים.

 

מהלך ואופן ביצוע הניתוח הניתוח-

הניתוח לכריתת חצוצרות בגישה לפרוסקופית מבוצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מוחדרת אל הבטן מצלמה זעירה ומוחדרים בנוסף כלי ניתוח זעירים אשר מאפשרים ביצוע של כריתת החצוצרה. החצוצרה מנותקת מהאיברים וכלי הדם הסמוכים אליה ומוצאת דרך החתך הקטן שבוצע בדופן הבטן ודרכו הוחדרו הצינורות מלכתחילה.

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...


 

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728083