פוליפ בחלל הרחם

מאמר זה נועד לסייע לך אם גם את סובלת מפוליפים ברחם. ריכזנו עבורך סידרת שאלות ותשובות של מטופלות על פוליפים ברחם – מה זה בעצם? איך תדעי אם גם את סובלת מהבעיה? מדוע זה קורה? מהן גישות הטיפול הנפוצות ומה הן טכנולוגיות הטיפול המתקדמות ומיהו הרופא המומחה שיכול לסייע לך בצורה הטובה ביותר. 
במרפאה הרב תחומית לטיפול ברצפת האגן מבית נגה מדיקל בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות של רצפת האגן . המרפאה, בראשות ד"ר בני פיינר מומחה מוביל בתחום אורוגניקולוגיה ורצפת האגן ומומחים מובילים בתחומם, מציעה מגוון רחב של טיפולים – הן טיפולים שמרניים והן טיפולים ניתוחיים מהמתקדמים והחדשניים  וכן צוות ומערך שירות מסייע .
אנחנו כאן גם עבורך. 

 

TASMINIM

מהם פוליפים ברחם?

המצאות פוליפים ברחם היא תופעה נפוצה בקרב נשים רבות. הפוליפים הם גידולים המופיעים על רירית הרחם. הגידולים שונים בגודלם ובאופיים.  הם עשויים להיות שפירים או ממאירים. האבחון הראשוני וזיהוי נתוני הגידול הם שקובעים את המשך הטיפול. לאבחון הראשוני חשיבות רבה גם במניעת תופעות לוואי העשויות להיות חמורות.

מהן הסכנות של המצאות פוליפים ברחם

המצאות פוליפים ברחם עשויה להיות גורם או זרז למספר תופעות, מסוכנות יותר או פחות, זאת בהתאם למספר משתנים אשר העיקריים בהם:
1. דימום – בחלק מהמקרים, המצאות פוליפים ברחם עשויה לגרום דימום. עוצמת הדימום היא אינדיקאטור לחומרת המצב. גם דימום קל אך מתמשך לאורך זמן, מהווה סכנה ממשית ועשוי להצביע או לרמז על קיום בעיות אחרות, המחייבות התייחסות של רופא מומחה.
2. פגיעה בפוריות – הימצאות פוליפ בחלל הרחם עלולה לפגוע משמעותית ברמת הפוריות, על ידי הפרעה ושיבוש קליטת העובר ברירית הרחם. לא כל פוליפ ברחם בהכרח יפגע בפוריות,  אך האפשרות קיימת, ובמקרים בהם מדובר באישה בגיל הפוריות המבקשת להרות, רצוי לאבחן את המצב מוקדם ככל האפשר.

קיימות תופעות נוספות הקשורות לפוליפים, מעבר לשתיים שצוינו לעיל, והן משתנות בהתאם לגודל הפוליפים ולמיקום שלהם ברחם.

 screen-shot2_610-150x150

כיצד מטפלים בפוליפים?

הטיפולים משתנים בהתאם לחומרת הממצאים.
במקרים של פוליפים קטנים מאוד וא-סימפטומטיים, נהוג להתחיל את הטיפול במעקב והמתנה שכן פוליפים כאלה נוטים להיעלם באופן ספונטני.
טיפול תרופתי,  בעיקר מתן תרופות הורמונאליות, יינתן בניסיון להקטין פוליפים. הטיפול בתרופות חייב להיות מוגבל בזמן שכן השימוש בתרופות הללו יוצר בעצמו סיכונים שונים.
טיפול נוסף הינו הליך של גרידה להסרת הפוליפ התוך-רחמי, או לצורך לקיחת דגימה לבדיקה ושלילת ממאירות של הגידול.  כיום, כאשר יש החלטה להסיר פוליפ עקב חשש מסיבוכים והידרדרות של המצב (במקרי פגיעה בפוריות האישה, למשל),  מסירים אותו בניתוח היסטרוסקופיה.

אם גם את סובלת מתופעות דימום, בעיות פוריות, או תופעות אחרות הקשורות למערכת הרבייה,  צרי עמנו קשר עכשיו לייעוץ או לקביעת תור

 

 

צוות המרפאה הרב תחומית לרצפת אגן בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

 

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) . מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. אחראי השרות האורוגינקולוגי במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל. מנתח בכיר במרכז רפואי כרמל, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ואקנין

ד"ר צבי ואקנין


סגן מנהל מחלקת נשים במרכז רפואי אסף הרופא. מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גינקולוגית וגינואונקולוגית, לרבות ניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים. מומחה לטיפול במחלות צוואר הרחם והעריה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC)

אבי קליין

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה). בעל נסיון רב בתחום הטיפול בנשים ובפוריות ויוזם מחקר רפואי על הטיפול האלטרנטיבי באנדומטריוזיס, במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. ממקימי ומנהלי הלשכה לרפואה סינית בישראל.

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.

גילי פז

גילי פז


דיאטנית קלינית, מתמחה באנדומטריוזיס וניתוחים בריאטריים. מטפלת ומנחת קבוצות בקופת חולים מאוחדת. בעלת תואר שני בתזונה, בריאות והתנהגות (Master in Applied Nutrition) מאוניברסיטת חיפה.