ניתוח להקטנת שפתי הפות


נשים רבות, במיוחד כאלו שעברו לידה או לידות וגינאליות, אינן מרוצות מהשינויים שחלו במבנה הנרתיק ובמראה של פתח הנרתיק בעקבות הלידה. מאחר ומדובר בנושא אינטימי שיש סביבו מבוכה רבה, מרבית הנשים אינן פונות לקבל עזרה רפואית. הן "משלימות" עם המצב וחיות עם הקושי שנוצר עקב בושה, תחושת אי נוחות יומיומית ועקב פגיעה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי, בפרט (אך לא רק) בכל הקשור בהיבטים האינטימיים של הזוגיות ובתפקוד המיני.  

ישנן היום פרוצדורות רפואיות מתקדמות המאפשרות פתרון מיטבי לנושא בטכנולוגיות מתקדמות עם תוצאות מצויינות.

מאמר זה נועד לסייע לך אם נדרשת לטיפול , ריכזנו עבורך שאלות ותשובות על הפעולה, מהי הפעולה? איך היא מתבצעת? באילו מצבים היא מטפלת? מה מגיע לך במסגרת ביטוחי הבריאות שברשותך? ועוד.

במרפאה הרב תחומית לאסטטיקה וגינאלית מבית נגה מדיקל בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות של רצפת האגן . המרפאה, בראשות ד"ר בני פיינר מומחה מוביל בתחום אורוגניקולוגיה ורצפת האגן ולצידו מומחים מובילים בתחומם, מציעה מגוון רחב של טיפולים – הן טיפולים שמרניים והן טיפולים ניתוחיים מהמתקדמים והחדשניים  וכן צוות ומערך שירות מסייע .
אנחנו כאן גם עבורך. 

shutterstock

מהו הניתוח להקטנת שפתי הפות?

הניתוח נועד לטפל במקרים של נשים עם הגדלה ניכרת של השפתיים הקטנות (הפנימיות). הוא מבוצע בטכניקות שונות שהנפוצה ביניהן מבוססת על הסרת ´גזרה´ מהשפה בשני הצדדים ותפירת שולי העור כך שתיווצר מעין המשכיות בצורה ובגוון של השפתיים.

ניתוח להצרת פתח הנרתיק – הצרת נרתיק Vaginal rejuvenation))

מהי מטרת הניתוח ואיזו בעיה הוא בא לפתור?

הניתוח להצרת הנרתיק נועד לפתור בעיה של נשים החשות כי פתח הנרתיק שלהן רחב מכפי שהיה בעבר, דבר הפוגם בהנאה בעת קיום יחסי מין.

כיצד מבוצע הניתוח?

הניתוח מבוצע דרך הנרתיק וכולל מספר שלבים: ראשית, מבוצע חתך לאורך הדופן האחורית של הנרתיק. לאחר מכן מופרדת רירית  הנרתיק מרקמת החיבור שמתחת לנרתיק ומהרקטום. בשלב הבא מבוצע חיזוק והידוק של הרקמות על ידי תפרים ובסוף התהליך – תפירה מחדש של שולי רירית הנרתיק. במידת הצורך ניתן גם לשחזר, באותו הניתוח, את הפרינאום (האזור שבין פתח הנרתיק לפי הטבעת).1-388x258

מהם התסמינים שניתוח הצרת נרתיק נועד לתת להם מענה?

• התרחבות פתח הנרתיק. בעקבות לידה וגינאלית עלול להיווצר מפתח נרתיקי רחב במיוחד העלול לפגום הן במראה של הפות והן בתחושה.
• שחיקת הגופיף הפרינאלי, כלומר, המרווח שבין פתח הנרתיק לבין פי הטבעת, לעיתים קרובות כתוצאה מלידה. הגופיף הפרינאלי הוא אזור חשוב המהווה נקודת מפגש למספר שרירים ונוטל חלק בתמיכה הרקמתית בשליש החיצוני של הנרתיק. מעבר לליקוי האסתטי שנגרם כאשר יש שחיקה באזור הזה, עשוי הפגם, עקב איבוד התמיכה,  לגרום בטווח הארוך לצניחה של דופן הנרתיק האחורי והתבלטות הרקטום אל עבר הנרתיק.  לפיכך, כחלק מניתוח הצרת נרתיק, חשוב לשקם את הגופיף הפרינאלי ולבנותו מחדש, כאשר הוא נשחק.
• התרחבות חלל הנרתיק – באה לידי ביטוי בתחושת חולשה בדפנות הנרתיק כתוצאה מהיחלשות השרירים ורקמת החיבור המצויים באזור זה, בהפחתה או העדר תחושה בעת קיום יחסי מין, ותלונה אופיינית נוספת היא חוסר יכולת להשתמש בטמפון בזמן הווסת כיוון שהוא מחליק החוצה.
• הופעת עיוותים בפתח הנרתיק –בעקבות חיתוך החיץ בעת לידה (´אפיזיוטומיה´) על ידי הרופא המיילד או בעקבות תפירה של קרעים שהתרחשו באופן ספונטני במהלך הלידה, עשויים להופיע עיוותים ואסימטריה בפתח הנרתיק. במהלך ניתוח הצרת נרתיק מבוצע שיקום של האזור.

האם קיימים סיכונים בניתוח?

בכל התערבות ניתוחית קיימים סיכונים ועדיין, הסיכונים הכרוכים בניתוח הצרת נרתיק הינם מועטים וכוללים:
• סיכוני הרדמה – הניתוח מתבצע על פי רוב תחת הרדמה כללית או אזורית (באמצעות זריקה בגב, בדומה לאפידורל בלידה). הסיכוי לסיבוכים בעקבות הרדמה באשה בריאה הינו זעום ביותר.
• הופעת כאב קבוע או כאב במהלך יחסי מין גם לאחר תקופת ההחלמה. זהו סיכון נדיר שניתן לטפל בו ע"י פיזיותרפיה לרצפת האגן, הזרקה מקומית של תרופות להרפיה ושיכוך כאב או במקרים חריגים על ידי התערבות ניתוחית נוספת.
• פגיעה במבנים סמוכים (מעי, כלי דם אגניים) – זהו סיכון תיאורטי, עקב הקרבה לאברי האגן, אך הוא נדיר ביותר.

אם את, כנשים רבות אחרות, סובלת מן התסמינים של התרחבות הנרתיק, אנחנו כאן עבורך. במקצועיות רבה, בדיסקרטיות מוחלטת ובאופן המכבד ביותר. מניסיוננו הרב – נשים העוברות הצרת נרתיק מרגישות נפלא ותחושת הביטחון העצמי חוזרת אליהן.

במרפאה הרב תחומית לטיפול ברצפת האגן מבית נגה מדיקל בית אחד לטיפול כולל ושלם בבעיות של רצפת האגן . המרפאה, בראשות ד"ר בני פיינר מומחה מוביל בתחום אורוגניקולוגיה ורצפת האגן ומומחים מובילים בתחומם, מציעה מגוון רחב של טיפולים – הן טיפולים שמרניים והן טיפולים ניתוחיים מהמתקדמים והחדשניים  וכן צוות ומערך שירות מסייע .

 

צוות המרפאה הרב תחומית לרצפת אגן בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) . מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. אחראי השרות האורוגינקולוגי במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל. מנתח בכיר במרכז רפואי כרמל, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ואקנין

ד"ר צבי ואקנין


סגן מנהל מחלקת נשים במרכז רפואי אסף הרופא. מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גינקולוגית וגינואונקולוגית, לרבות ניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים. מומחה לטיפול במחלות צוואר הרחם והעריה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC)

אבי קליין

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה). בעל נסיון רב בתחום הטיפול בנשים ובפוריות ויוזם מחקר רפואי על הטיפול האלטרנטיבי באנדומטריוזיס, במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. ממקימי ומנהלי הלשכה לרפואה סינית בישראל.

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.

גילי פז

גילי פז


דיאטנית קלינית, מתמחה באנדומטריוזיס וניתוחים בריאטריים. מטפלת ומנחת קבוצות בקופת חולים מאוחדת. בעלת תואר שני בתזונה, בריאות והתנהגות (Master in Applied Nutrition) מאוניברסיטת חיפה.