ניתוח כריתת שחלות (oophorectomy)

נשים רבות העומדות בפניי ניתוח לכריתת שחלות מדווחות על היעדר מידע וידע בתחום וצורך במענה מתאים בנושא. מידע ראשוני זה מוגש לך על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים המעסיקים נשים לפני ואחרי ניתוח להסרת שחלות:

מהו הניתוח לכריתת שחלות? מתי הוא נדרש? מהי כריתת שחלות מונעת (BRCA) ומה חשוב לדעת? ומיהם הרופאים המובילים שיכולים לסייע לך אם נדרשת לניתוח לכריתת שחלות?

צוות הרופאים המומחים של נגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי 

 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083 


שאלות בנושא כריתת שחלות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

ניתוח הסרת שחלות \ כריתת שחלות – מתי זה נדרש?

טיפול בציסטות וגידולים-

כריתת השחלות מקובלת כיום לטיפול בציסטות וגידולים של השחלות והחצוצרות, כאשר ישנן ציסטות המחייבות ניתוח בגיל מתקדם יחסית וכאשר הסתיים התכנון המשפחתי. ההחלטה האם להסיר את השחלה או לנסות ולשמרה, היא החלטה משותפת למטופלת ולרופא המטפל והיא תלויה כאמור בגיל האישה, במצב תכנון המשפחה שלה, אופי וגודל הציסטה ועוד.

כריתת שחלות מונעת BRCA-

כיום, כריתת שחלות הינה גישת הטיפול המקובלת פעמים רבות כאשר נדרש טיפול מונע במקרים של נשאות גנטית – נשאות מוכחת של BRCA או גן מוכר אחר. כמו כן, במצבים של הצטברות משמעותית של מקרי סרטן שד ו/או שחלה בבני משפחה אחת גם ללא הוכחה גנטית. גישה טיפולית זו שכיחה מאוד כיום בשל היותה יעילה מאוד להפחתה משמעותית של התפתחות סרטן שד ושחלות וחזרה של סרטן שד, באותן נשים שבהן הוכחה הנשאות הגנטית.

חשוב לנו!

בנגה מדיקל שאת ההחלטה וההסכמה לניתוח כריתת שחלות תקבלי לאחר ייעוץ מיטבי הכולל גם ייעוץ גנטי וביצוע בדיקה גנטית במידת הצורך.

כריתת שחלות – מהו הניתוח?

כריתת שחלות - הניתוח | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת
במרבית המקרים מבוצע ניתוח כריתת שחלות בגישה לפרוסקופית. מדובר בניתוח קצר יחסית ולאחריו אשפוז והחלמה קצרים יחסית. הניתוח מבוצע תוך ביצוע חתכים מזעריים בדופן הבטן. ההחלמה מהניתוח מהירה ומאפשרת חזרה לשגרה בצורה מלאה תוך זמן קצר.

"אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

השחקנית אנג'לינה ג'ולי הודיעה במרץ 2015, באמצעות מאמר ב"ניו-יורק-טיימס" שביצעה ניתוח כריתת חצוצרות-שחלות. לג'ולי רקע משפחתי מדרגה ראשונה של סרטן (אמה, סבתה ודודתה) והיא נשאית של מוטציית BRCA1 אשר קשורה עם סיכון מוגבר של 87% לסרטן שד וסיכון של 59% לסרטן שחלות. היא הסבירה את הפרסום בכך שרצתה לגרום לנשים בסיכון שתהיינה מודעות לאפשרות לבצע ניתוח זה. לאחר הפרסום של השחקנית לפני שנתיים, על הסרת שדיה למטרת מניעה, דווח על עליה גדולה במספר הבדיקות לנשאות מוטציית BRCA1 וניתוחי הסרת שד מניעתיים, תופעה שכבר קיבלה כינוי רפואי מקצועי "אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

 

 

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728083