כריתת שחלות (oophorectomy)

נשים רבות העומדות בפניי ניתוח לכריתת שחלות מדווחות על היעדר מידע וידע בתחום וצורך במענה מתאים בנושא. מידע ראשוני זה מוגש לך על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים המעסיקים נשים לפני ואחרי ניתוח להסרת שחלות:

מהו הניתוח?
מתי הוא נדרש?
מהי כריתת שחלות מונעת (BRCA)
מה חשוב לדעת?
ומיהם הרופאים המובילים שיכולים לסייע לך אם נדרשת לניתוח לכריתת שחלות.

צוות הרופאים המומחים של נגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי 

אנחנו כאן גם בשבילך 072-3728083

שאלות בנושא כריתת שחלות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

הסרת שחלות \ כריתת שחלות – מתי זה נדרש?

טיפול בציסטות וגידולים

כריתת השחלות מקובלת כיום לטיפול בציסטות וגידולים של השחלות והחצוצרות, כאשר ישנן ציסטות המחייבות ניתוח בגיל מתקדם יחסית וכאשר הסתיים התכנון המשפחתי. ההחלטה האם להסיר את השחלה או לנסות ולשמרה, היא החלטה משותפת למטופלת ולרופא המטפל. היא תלוייה כאמור בגיל האישה, במצב תכנון המשפחה שלה, אופי וגודל הציסטה ועוד.

 

כריתת שחלות מונעת BRCA

כיום, כריתת שחלות הינה גישת הטיפול המקובלת פעמים רבות, במקרים של טיפול מונע במקרים של נשאות גנטית – נשאות מוכחת של BRCA או גן מוכר אחר. כמו כן, במצבים של הצטברות משמעותית של מקרי סרטן שד ואו שחלה בבני משפחה אחת גם ללא הוכחה גנטית. גישה טיפולית זו שכיחה מאוד כיום בשל היותה יעילה מאוד להפחתה משמעותית של התפתחות סרטן שד ושחלות וחזרה של סרטן שד, באותן נשים שבהן הוכחה הנשאות הגנטית.

 

חשוב לנו!

חשוב לנו ב נגה מדיקל שאת ההחלטה וההסכמה לניתוח כריתת שחלות תקבלי לאחר ייעוץ מיטבי הכולל גם ייעוץ גנטי וביצוע בדיקה גנטית במידת הצורך.

 

כריתת שחלות – הניתוח

כריתת שחלות - הניתוח | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת
במרבית המקרים מבוצע ניתוח כריתת שחלות בגישה לפרוסקופית. מדובר בניתוח קצר יחסית ולאחריו אשפוז והחלמה קצרים יחסית. הניתוח מבוצע תוך ביצוע חתכים מזעריים בדופן הבטן. ההחלמה מהניתוח מהירה המאפשרת חזרה לשיגרה בצורה מלאה תוך זמן קצר.

"אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

השחקנית אנג'לינה ג'ולי הודיעה במרץ 2015, באמצעות מאמר בניו-יורק-טיימס' שביצעה ניתוח כריתת חצוצרות-שחלות. לג'ולי רקע משפחתי מדרגה ראשונה של סרטן (אמה, סבתה ודודתה) והיא נשאית של מוטציית BRCA1 אשר קשורה עם סיכון מוגבר של 87% לסרטן שד וסיכון של 59% לסרטן שחלות. היא הסבירה את הפרסום בכך שרצתה לגרום לנשים בסיכון שתהיינה מודעות לאפשרות לבצע ניתוח זה. לאחר הפרסום של השחקנית לפני שנתיים, על הסרת שדיה למטרת מניעה, דווח על עליה גדולה במס' הבדיקות לנשאות מוטציית BRCA1 וניתוחי הסרת שד מניעתיים, תופעה שכבר קיבלה כינוי רפואי מקצועי "אפקט אנג'לינה ג'ולי " …

אפקט אנג'לינה ג'ולי

מנתחים מובילים המבצעים ניתוח לכריתת שחלות בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) . מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. אחראי השרות האורוגינקולוגי במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל. מנתח בכיר במרכז רפואי כרמל, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ואקנין

ד"ר צבי ואקנין


סגן מנהל מחלקת נשים במרכז רפואי אסף הרופא. מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גינקולוגית וגינואונקולוגית, לרבות ניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים. מומחה לטיפול במחלות צוואר הרחם והעריה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC)

אבי קליין

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה). בעל נסיון רב בתחום הטיפול בנשים ובפוריות ויוזם מחקר רפואי על הטיפול האלטרנטיבי באנדומטריוזיס, במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. ממקימי ומנהלי הלשכה לרפואה סינית בישראל.

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.

גילי פז

גילי פז


דיאטנית קלינית, מתמחה באנדומטריוזיס וניתוחים בריאטריים. מטפלת ומנחת קבוצות בקופת חולים מאוחדת. בעלת תואר שני בתזונה, בריאות והתנהגות (Master in Applied Nutrition) מאוניברסיטת חיפה.