הוצאת ציסטה מהשחלה

נשים רבות סובלות מציסטה בשחלה לא תמיד יודעות את מקור הבעיה וכן מהי הדרך הנכונה לטפל. מאמר זה נועד לסייע לך במידה וגם את סובלת מהתופעה.

ריכזנו עבורך סידרה של שאלות ותשובות נפוצות של מטופלותינו:

מהי ציסטה בשחלה ומהן הסוגים של ציסטות בשחלה שחשוב לדעת על קיומן? מתי ציסטה בשחלה דורשת התערבות טיפולית ו\או ניתוח? מה עלייך לעשות במידה ואת סובלת מהתופעה? ומידע על רופאים מובילים ומטפלים שיכולים לסייע לך

 

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

אנחנו כאן גם בשבילך 072-3728083

 

 

"ציסטה" הינה מעין שק עם נוזל או תוכן צמיגי שעלול להימצא באיברים שונים בגוף. ציסטה בשחלה מהווה סיבה שכיחה לפניה למיון או לייעוץ גינקולוגי מרפאתי. הופעתה מושפעת מסיבות שונות כולל גיל, הורמונים, צורת המחזור, מחלות רקע ועוד.ציסטה בשחלה, כריתת ציסטות שחלתיות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

סוגי ציסטות שחלתיות

ציסטות שחלתיות מתחלקות לציסטות פיזיולוגיות ופתולוגיות :

ציסטות פיזיולוגיות או פונקציונאליות

הן ציסטות שפירות שלעיתים קרובות חולפות ספונטנית כעבור מספר מחזורי וסת. ציסטות מסוג זה לרוב אינן דורשות התערבות ניתוחית אלא אם הן גורמות לסימפטומים משמעותיים בעקבות תסביב של השחלה, גדילה של הציסטה או פקיעה של הציסטה עם זליגת דם לחלל הבטן.

ציסטות פתולוגיות

לעומת זאת, מחייבות בד"כ התערבות ניתוחית. הניתוח יכול להתבצע באופן יזום או בעקבות סימפטומים. ציסטות אלה דורשות הוצאה ובדיקה היסטולוגית (רקמות) ע"י פתולוג. חלק מהציסטות הפתולוגיות יתגלו כשפירות אך חלקן ממאירות ודורשות לעיתים ניתוח משלים הכולל את כריתת הרחם והטפולות. במקרים בהם מדובר בציסטה פתולוגית עם חשד נמוך לממאירות ניתן לכרות את הציסטה בניתוח לפרוסקופי.

 

טיפול בציסטה בשחלה – מה חשוב שתדעי?

הטיפול בממצאים ציסטיים בשחלה תלוי בגיל האישה, במצבה הרפואי, בסימפטומים ובמאפייני הממצא. האפשרויות הן – מעקב בלבד, טיפול בגלולות או טיפול כירורגי. הטיפול הכירורגי להוצאת ציסטה מבוצע במרבית המקרים בלפרוסקופיה, במהלכה ניתן לבצע כריתת הציסטה השחלתית (ציסטקטומי), או כריתת השחלה כולה, על פי גיל האישה והאבחנה.

בנגה מדיקל מבצעים כריתת ציסטות שחלתיות בלפרוסקופיה על ידי מיטב המומחים, תוך שמירה מיטבית על רקמת השחלה הבריאה והוצאת הציסטה במלואה. מדובר בניתוח שבדרך כלל מבוצע במסגרת אשפוז יום עם אפשרות אשפוז של מספר שעות בלבד.

מנתחים מובילים לטיפול בציסטה בשחלה בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) . מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. אחראי השרות האורוגינקולוגי במרכז הרפואי הלל יפה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל. מנתח בכיר במרכז רפואי כרמל, אסותא חיפה והרצליה מדיקל סנטר (HMC).

ואקנין

ד"ר צבי ואקנין


סגן מנהל מחלקת נשים במרכז רפואי אסף הרופא. מומחה ברפואת נשים, כירורגיה גינקולוגית וגינואונקולוגית, לרבות ניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים. מומחה לטיפול במחלות צוואר הרחם והעריה. מנתח בכיר בבתי החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר (HMC)

אבי קליין

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה). בעל נסיון רב בתחום הטיפול בנשים ובפוריות ויוזם מחקר רפואי על הטיפול האלטרנטיבי באנדומטריוזיס, במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. ממקימי ומנהלי הלשכה לרפואה סינית בישראל.

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.

גילי פז

גילי פז


דיאטנית קלינית, מתמחה באנדומטריוזיס וניתוחים בריאטריים. מטפלת ומנחת קבוצות בקופת חולים מאוחדת. בעלת תואר שני בתזונה, בריאות והתנהגות (Master in Applied Nutrition) מאוניברסיטת חיפה.