ציסטות שחלתיות

נשים רבות סובלות מציסטה בשחלה ולא תמיד יודעות את מקור הבעיה וכן מהי הדרך הנכונה לטפל. מאמר זה נועד לסייע לך במידה וגם את סובלת מהתופעה.

ריכזנו עבורך סידרה של שאלות ותשובות נפוצות של מטופלותינו: מהי ציסטה שחלתית ומהן הסוגים של ציסטות בשחלה שחשוב לדעת על קיומן? מתי ציסטה בשחלה דורשת התערבות טיפולית ו\או ניתוח? מה עלייך לעשות במידה ואת סובלת מהתופעה? ומיהם הרופאים המובילים בתחום שיכולים לסייע לך?

 

הצוות המקצועי בנגה מדיקל עומד לרשותך למידע נוסף, חשיבה והתייעצות, בכל עניין ובכל שלב של הטיפול בבעיה הגניקולוגית, עד להחלמה. גישתנו ערכית, ייחודית ובלתי מתפשרת. אנו רואים רפואה נכונה ומקצועית בתפיסה הוליסטית המשלבת ראייה כוללת של המטופלת וצרכיה, לצד המטפל הנכון שיעמוד לצידה לאורך המסע הטיפולי .

 

התקשרי עכשיו למידע נוסף או לקביעת תור: 072-3728083


 

"ציסטה" הינה מעין שק עם נוזל או תוכן צמיגי שעלול להימצא באיברים שונים בגוף. ציסטה בשחלה מהווה סיבה שכיחה לפניה למיון או לייעוץ גינקולוגי מרפאתי. הופעתה מושפעת מסיבות שונות כולל גיל, הורמונים, צורת המחזור, מחלות רקע ועוד.ציסטה בשחלה, כריתת ציסטות שחלתיות | נגה מדיקל - המרכז לכירורגיה גינקולוגית מתקדמת

סוגי ציסטות שחלתיות

ציסטות שחלתיות מתחלקות לציסטות פיזיולוגיות וציסטות פתולוגיות :

ציסטות שחלתיות פיזיולוגיות או פונקציונאליות-

הן ציסטות שפירות שלעיתים קרובות חולפות ספונטנית כעבור מספר מחזורי וסת. ציסטות מסוג זה לרוב אינן דורשות התערבות ניתוחית אלא אם כן הן גורמות לסימפטומים משמעותיים בעקבות תסביב של השחלה, גדילה של הציסטה או פקיעה של הציסטה עם זליגת דם לחלל הבטן.

ציסטות שחלתיות פתולוגיות-

ציסטות מסוג זה מחייבות בד"כ התערבות ניתוחית. הניתוח יכול להתבצע באופן יזום או בעקבות הופעת סימפטומים. ציסטות אלה דורשות הוצאה ובדיקה היסטולוגית (רקמות) ע"י פתולוג. חלק מהציסטות השחלתיות הפתולוגיות יתגלו כשפירות אך חלקן ממאירות ודורשות לעיתים ניתוח משלים הכולל את כריתת הרחם והטפולות (ישנן 2 טפולות, כל טפולה היא חצוצרה ושחלה בצד אחד של הרחם). במקרים בהם מדובר בציסטה שחלתית פתולוגית עם חשד נמוך לממאירות ניתן לכרות את הציסטה בניתוח לפרוסקופי.

 

טיפול בציסטה שחלתית – מה חשוב שתדעי?

הטיפול בציסטה שחלתית תלוי בגיל האישה, במצבה הרפואי, בסימפטומים ובמאפייני הממצא. האפשרויות הן – מעקב בלבד, טיפול בגלולות או טיפול כירורגי. הטיפול הכירורגי להוצאת ציסטה שחלתית מבוצע במרבית המקרים בלפרוסקופיה, במהלכה ניתן לבצע כריתת הציסטה השחלתית (ציסטקטומי), או כריתת השחלה כולה, על פי גיל האישה והאבחנה.

בנגה מדיקל מבצעים כריתת ציסטות שחלתיות בלפרוסקופיה על ידי מיטב המומחים בכירורגיה גניקולוגית במסגרת המרפאה לכירורגיה גניקולוגית מתקדמת , תוך שמירה מיטבית על רקמת השחלה הבריאה והוצאת הציסטה השחלתית במלואה. מדובר בניתוח שבדרך כלל מבוצע במסגרת אשפוז יום עם אפשרות אשפוז של מספר שעות בלבד.  

מנתחים ומטפלים מובילים בנגה מדיקל:

נגה מדיקל, מרכז מצוינות בכירורגיה גינקולוגית המאגד לתוכו מומחים מובילים בקשת רחבה של תחומי טיפול מעולם רפואת הנשים. את המרכז בנינו, רופאים, מטפלים  ומנהלים מעולם הרפואה והבריאות מתוך ניסיון אישי ומקצועי שלנו ושל המטופלות שלנו ולאור הצורך בבית אחד הנותן מענה כולל לנשים הסובלות מבעיות מורכבות בגינקולוגיה. חרתנו על דגלנו מתן מענה שלם, מקיף ומקצועי ביותר לנשים בשלל גילאים. צוות המומחים של נגה מדיקל מורכב מרופאים מובילים בתחומי רפואת נשים, כולם מנהלי מחלקות ויחידות בבתי חולים מובילים בישראל המביאים עמם ידע וניסיון עשיר, ואת חזית קדמת הרפואה הגינקולוגית.

פרופ' מוטי פנסקי

פרופ' מוטי פנסקי


מקים ומנהל את היחידה לאנדוסקופיה גינקולוגית ומנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי "אסף הרופא" . מומחה בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה זעיר פולשנית (אנדוסקופיה) .
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר בני פיינר


מומחה ברפואת נשים, אורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת לרצפת האגן. מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן


מומחה ברפואת נשים וכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. אחראי היחידה לכירורגיה זער פולשנית ומנהל המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר רם קיילוס


כירורג פלסטי מומחה , העוסק בתחום משנת 1990.התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה פלסטית ומיקרו- כירורגיה וגם בכירורגיה פלסטית לילדים.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר אושרי בראל


מנהל היחידה הגינקולוגית בחטיבת הנשים והמיילדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה ברפואת נשים, מיילדות ופריון ב"אסף הרופא" והמשיך להתמחות-על בכירורגיה גינקולוגית זעיר פולשנית מורכבת באוסטרליה.
קרא עוד...

ד"ר יובל קאופמן

פרופ' עוזי בלר


גינקו-אונקולוג, לשעבר מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק ומנהל המרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית בירושלים.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר עדה רוזן


כירורגית מומחית , מתמחה בגידולי שד, פרוקטולוגיה ורצפת האגן
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

ד"ר אביעד הופמן


כירורג בכיר במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, אחראי על תחום ממאירויות חלל הצפק ומנהל מכון השד.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

אבי קליין


מטפל בכיר ברפואה סינית בדגש על גינקולוגיה-סינית ופריון האישה והגבר (דיקור, צמחי מרפא ותזונה).
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

יפעת קמר


פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום אורוגינקולוגי , שיקום רצפת האגן לנשים וילדים. מתמחה בטיפול לכאבי עריה בטכניקות מתקדמות.
קרא עוד...

ד"ר בני פיינר

רותם סול


רותם סול היא פזיוטרפיסטית מוסמכת , מתמחה בתחום שיקום רצפת האגן מדריכת פילאטיס וכושר גופני ומדריכת הכנה ללידה.
קרא עוד...

 

 

את לא לבד
לרשות מטופלותינו עומד צוות האמון על סיוע וליווי במערך ההחזרים והביטוחים ומימון הניתוח
התקשרי עכשיו בכל שאלה 072-3728083